Tichý kolaps amerického dolára

Autor: Stanislav Regec | 4.2.2013 o 6:04 | (upravené 4.2.2013 o 15:46) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  37x

Donedávna bol US dolár svetovou rezervnou menou a pomaly túto pozíciu stráca.  Americký dolár vládol svetu približne 130 rokov a ako svetová rezervná mena nahradil britskú libru sterling.  


Naše média si ani nevšimli jednu veľmi dôležitú vec, ktorá sa dotýka EÚ a dá sa povedať, že sa to týka každého z nás. Žijeme, alebo prežívame (ako kto) z peňazí – Euro, ktoré je naviazané na US dolár. Prednedávnom kongres v USA schválil dlhový strop, ktorý bude pre vládu USA záväzný pokiaľ sa tento dlhový strop opäť nenaplní. Čo to vlastne pre nás, ako pre robotný ľud znamená?
Kongres schvaľuje takéto stropy už desiatky rokov a nič také zvláštne sa nedeje. FED teda bude naďalej vyrábať nové peniaze, ktoré  si požičia vláda USA a následne tieto peniaze pôjdu aj na financovanie vládnych výdavkov.  Inflácia bude pokračovať a ľudia budú musieť platiť výrobcom papierových peňazí špecialnu nikým nekontrolovanú inflačnú daň. Zdá sa, že by to takto mohlo fungovať donekonečna. Podstatou tohto blogu je ukázať, či naozaj takýto finančný systém môže fungovať donekonečna.Z matematického hľadiska takýto systém nemôže fungovať donekonečna, keďže inflácia je vlastne exponenciálnou funkciou času a v budúcnosti sa takýto finančný systém musí rozpadnúť.Aj z tohto dôvodu FED emituje ďalšie dlhové doláre za takmer nulový  úrok, odôvodňuje sa to stimulovaním ekonomiky v USA. Týmto krokom sa snažia poraziť exponenciálnu funkciu inflácie, keďže štátny dlh USA v súčastnosti je viac ako 15 000 miliard dolárov. Doterajšia prax ale ukazuje, že tlačenie nových dlhových dolárov neprospieva ekonomike, hospodársku krízu naďalej prehlbuje a doplácajú na to hlavne bežní občania, ktorí musia
svoju prácu predať v takto zdeformovanej ekonomike. Toto je hlavný dôvod, prečo je dnes v USA viac ako 48 milionov dospelých občanov poberateľom food stamps.USA vytvárajú týmito krokmi virtuálnu ekonomiku, ekonomiku bez výroby reálnych tovarov a služieb. US dolár sa stáva bezcenným papierom, ktorý nie je krytý reálnymi tovarmi, alebo reálnymi službami. Mnoho ľudí si povie, ale mňa, alebo nás tu na Slovensku
sa to netýka, to je problém krajiny, ktorá je od nás veľmi ďaleko. Ale toto vôbec nie je pravda.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Jeden za všetkých, všetci za jedného. Čo má Kaliňák s tromi mušketiermi

Dom, v ktorom býva minister vnútra Robert Kaliňák, je pomenovaný podľa Aramisa z Troch mušketierov. Susedmi sú Athos a Porthos.

KOMENTÁRE

Oprávnenie ústavnej väčšiny rušiť amnestie je mína do systému

To, že amnestie sú nezrušiteľné, platí.


Už ste čítali?